Konkurs bezpieczne gospodarstwo rolne
Nowy konkurs dla rolników prowadzących gospodarstwo pod hasłem: Bezpieczne gospodarstwo rolne, w konkursie mogą wziąć udział również osoby interesujące się uprawami. Organizatorem konkursu bezpieczne gospodarstwo rolne jest Oddział Regionalny Krus, patronat objął prezydent Bronisław Komorowski.

Cel konkursu to propagowanie zasad ochrony środowiska i życia w gospodarstwach. Ocenie będzie podlegało gospodarstwo, budynki, bezpieczeństwo użytkowania maszyn rolniczych, ich stan techniczny, porządek organizacji gospodarstwa i stosowane przez gospodarstwo środki ochrony osobistej pracujących w gospodarstwie.

Uczestnicy przedstawią swoje gospodarstwo, konkurs bezpieczne gospodarstwo rolne odbywał się również w zeszłym roku i obejmował etapy regionalne, wojewódzkie i centralne. Nagrody zdobyły gospodarstwo z powiatu zambrowskiego i gospodarstwo rolne z powiatu łomżyńskiego. Zgłoszenia można składać do dnia szesnastego marca w oddziałach regionalnych Krus i placówkach w terenie prowadzenia gospodarstwa.
Jesteś na:   Wiadomości